Zależy ci na optymalnej prędkości twojego pojazdu? Wybierz na chiptuning

Posted on 24/08/2019 7:20am

Pewna i bezpieczna jazda jest dla posiadaczy samochodów bardzo istotną sprawą, niemniej wielu z nich patrzy także na maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć ich samochód oraz na przyspieszenie, jakie wykazuje. Szybka jazda nie jest niczym złym, pod warunkiem, że odbywa się w bezpiecznych okolicznościach i z zastosowaniem zasad ruchu drogowego.
Kierowcy, którzy marzą, aby ich auta zyskały jeszcze większą prędkość, niż wskazuje licznik, mogą zdecydować się na różne zmiany.


Co zrobić, by osiągać większą prędkość?


wydatek
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


W momencie, kiedy właściciel auta uważa, że jego samochód (sprawdź) może osiągać większą prędkość oraz przyspieszenie, warto decydować się na działanie, którym jest chiptuning. Chiptuning jest zmianą oprogramowania, które steruje pracą silnika. Dokonanie tego rodzaju zmian pomaga podnieść moc silnika oraz przyspieszenia.

Jeżeli taki tekst Cię zaabsorbował, to bez obaw kliknij ten link - ta unikalna strona internetowa z pewnością również będzie dla Ciebie interesująca.

W tym momencie należy powiedzieć, że chiptuning nie jest zagrożeniem dla silnika i nie wpływa na jego budowę. Proces ten bazuje na zastosowaniu zapasu mocy silnika, które przewidział producent wozu. specjaliści zapewniają, że podnoszenie wartości silnika oddziałuje wręcz pozytywnie na jego pracę i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w czasie wymijania na drodze, jak również pomaga oszczędzać benzynę.


Jak wygląda taka modyfikacja?


Chiptuning jest procesem mało inwazyjnym i nie stanowi zagrożenia dla silnika wozu. Każdy komputer silnikowy wykazuje odgórnie zmodyfikowane parametry, które są odpowiedzialne za poszczególne aspekty działania silnika. Wszystkie te parametry są zapisywane w odpowiednich tabelkach. Poprzez dokonywanie zmian zapisanych liczbach, można zmieniać ustawienia i podnieść osiągi silnika, co skutkuje możliwością osiągania większych prędkości oraz skorzystania z większego przyspieszenia.


fotka - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Tylko pod nadzorem profesjonalisty


Choć chiptuning wydaje się być zabiegiem prostym i nieskomplikowanym, przeprowadzenia modyfikacji nie należy złożyć w kompetencje przypadkowego mechanika.
W momencie, gdy podejmie się decyzję o przeprowadzeniu tuningu, należy poszukać wyspecjalizowanego warsztatu samochodowego, jaki specjalizuje się w wykonywaniu takich modyfikacji. Trzeba pamiętać, że prawidłowe wykonanie prac ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zarówno kierowcy pojazdu, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Tags: producent, specjaliści, samochod