Wypożyczanie samochodów to powszechna i często zamawiana usługa – w jakich okolicznościach się przydaje?

Posted on 24/07/2015 7:48am

wynajęcie pojazdu
Author: Howdy
Source: http://www.flickr.com
Kiedy kupujemy samochód, to wiemy doskonale, że nie w każdą podróż się nim wybierzemy. Bywa, że polecimy dokądś samolotem, albo wybieramy się w któreś miejsce promem. I jeśli w niektórych sytuacjach można zabrać auto razem z nami, to o wiele lepszą opcją jest pożyczenie samochodu. Jesteśmy zobowiązani mieć jednakże na uwadze, że nie w każdym przypadku stać nas na nabytek nowego pojazdu.

Jest to poniekąd niesłychanie kapitałochłonna inwestycja, skutkiem tego też nie zawsze nasze sposobności finansowe nam na nią pozwalają. Co za tym idzie, permanentnie szukamy wypróbowanych sposobów, dzięki którym staniemy się tymczasowymi posiadaczami pojazdów.
wynajęcie pojazdu
Author: Howdy
Source: http://www.flickr.com
Wypożyczamy samochody na ogół w momencie kiedy jesteśmy w delegacji bądź jedziemy do innego miasta pociągiem lub samolotem, a na miejscu wolimy poruszać się autem zamiast komunikacją miejską. Następną sytuacją kiedy wypożycza się najczęściej pojazd są rozmaitego rodzaju okoliczności, w tym takie jak wieczór kawalerski czy ślub.

Są to okazje, w czasie których wielu z nas chciałoby poszaleć i przewieźć się luksusową limuzyną lub drogim autem, na które normalnie póki co nas niestety nie stać. Auta wypożyczamy także wówczas, gdy potrzebujemy jednorazowo przetransportować rzeczy w konkretne miejsce – na przykład podczas przeprowadzki. Wreszcie też, korzystamy z tego rodzaju usług wówczas, gdy mamy prawo jazdy, ale nie posiadamy własnego samochodu i od czasu do czasu musimy gdzieś się udać właśnie autem. W praktyce powodów jest oczywiście więcej – ile osób tyle bowiem zapotrzebowań.

Ekonomicznie patrząc, trwający dłużej okres wypożyczenia oznacza niższe stawki za dniówkę, czy miesiąc. Samochody podobnej postury, acz zmiennych osiągów różnią się cenowo nawet dwukrotnie. Jak np. w przypadku Nissana Micry, silnik 1.0 - za wynajem na dzień zapłacimy 55 złotych, zaś chcąc Peugota 307 HDi posiadającego silnik 1,8 wydamy już ponad dwa razy tyle.

Obecnie możemy całkiem sprawnie stać się tymczasowymi właścicielami pojazdu, o ile niewątpliwie wykorzystamy do tego odpowiednie źródła. Idealnym pomysłem, który zalecany jest osobom z chwilowymi problemami motoryzacyjnymi to wypożyczalnia samochodów. W naszym kraju znajduje się coraz więcej podmiotów wykonujących tego typu usługi, dlatego też nie powinniśmy posiadać większych kłopotów z jego znalezieniem. W praktyce wypożyczenie polega na przekazaniu do naszego mienia wyselekcjonowanego przez nas pojazdu, co umożliwi nam bezproblemowe podróżowanie.

Opłaty miesięczne rozszerzają się widełkowo bardziej, w zależności od przeznaczenia samochodów. Osobowy Chevrolet Spark wyniesie nas czysto nieco ponad 1100 złotych, podczas gdy ładowny z tyłu około półtora tysiąca, a kilkuosobowy wóz dostawczy Peugeota klasy P wyniesie niecałe trzy tysiące złotych.

Tags: auta, samochody, wypożyczalnia