Wybierz najlepsze letnie opony i bądź bezpieczny na drodze.

Posted on 08/10/2022 8:11am

Zima powoli odchodzi od nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na letnie ubrania. Pakując do worków płaszcze, kozaki pamiętajmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon.

Zmiany doprasza się również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to rzecz niezbędna, podobnie jak dostosowanie opon do warunków panujących na drogach zimową porą.

Ten link do www stacja kontroli pojazdów wrocław zdziwi Cię bardzo pozytywnie. Wyszukasz tam dużo szczegółowych postów. Zatem nie zwlekaj i klikaj!

Dla właścicieli samochodów to żadna nowość warto jednak o tym powiedzieć. Duża liczba kierowców przekłada wizytę w warsztacie, a to mają za mało czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w przyszłym miesiącu. I tu jeszcze można ich rozgrzeszyć, ale zbyt długie odkładanie na później może być powodem niebezpieczeństwa na drodze w trakcie jazdy.Letnie opony samochodowe idealnie sprawdzają się przy temperaturze powyżej 7 stopni. Przy niższych tracą swoje atrybuty. Kiedy temperatury są dodatnie przez całą dobę, a warunki drogi są korzystne, powinno się pomyśleć o zmianie opon.
opona samochodowa
Source: http://www.flickr.com
Opony, które będziemy zakładać muszą być w dobrym stanie. Przetestujmy, czy te z ubiegłego sezonu jeszcze się nadają. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o wymianie na nowe. Promocje na opony letnie zdarzają się w są pod koniec roku, dlatego też warto zbadać stan naszych opony nim faktycznie trzeba będzie je zmienić. Różne opony zużywają się w różnym czasie, nie jest łatwo określić to skrupulatnie. Wszystko zależy od ich użytkowania. Najlepiej możliwości opon jest w stanie oszacować mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy być głusi na wszelkie odstępstwa od normy funkcjonowania opony. Wszystkie zmiany na bieżniku, drżenie nadwozia muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.
Więcej znajdziesz tu


Warto pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony importowane z cieplejszych krajów są mniej odporne na polskie mrozy niż opony z Francji. Dobrze dobrane opony zapewniają optymalną elastyczność i szybkie zatrzymywanie się. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na zdrowiu swoim i reszty pasażerów nie wolno oszczędzać.

Dalsza część

Tags: opon