W ten sezon wjedźmy z piskiem dobrych opon

Posted on

Śniegi topnieją i nadchodzi pora, kiedy będziemy w naszych autach zmieniać opony z zimowych na letnie. Warto pomyśleć o tym zawczasu i poświęcić nieco uwagi naszym oponom używanym w zeszłym sezonie, czy aby na pewno są sprawne. Jeśli uznamy, że nasze stare opony wymagają wymiany, warto zapoznać się z ofertą rynkową już teraz. Jeśli nie brak miłośników szybkiej jazdy, to czy można napotkać innych? Jak się okazuje fani szybkości nie raz sięgają za ścigacze lub dla odmiany wybierają się na jazdę po bezdrożach.

Znamy też osoby, które zamiast wyścigów samochodowych, wolą Jeepy. Wielodniowe wypady w nieznane mogą dostarczyć satysfakcję, stać się przednim wyzwaniem oraz pozwalają na odetchnięcie od codziennych zajęć. Obserwując oferty warsztatów samochodowych, możemy zorientować się nie tylko, ile wyniesie obecnie wymiana opon, ale także dopytamy się o nowości idealne do różnych warunków, a także do naszego stylu jazdy.
aluminiowa felga w samochodzie
Author: SonnyVisions Photography
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze rozmiary opon to 195 65 r15 (http://www.hurtopony.pl/opony-osobowe-195-65-15.html) czy 195 50 r15 (http://www.hurtopony.pl/opony-osobowe-195-50-15.html).

Jeśli precyzyjnie dobierzemy opony, będziemy mogli mieć pewność, że gwarantują nam one dostatecznie wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy. Przyjrzyjmy się najnowszym testom opon, jakie przeprowadzają centra badawcze. Ich wyniki mogą być wskazówką co do jakości kupowanych przez nas opon. Taka forma spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zorganizuje się na nią kilka osób.

O jakich rzeczach musimy pamiętać? Warto wziąć oczywiście prowiant, zapas leków, ubrania do przebrania oraz przynajmniej dwa auta. Samochody powinny być zaopatrzone w kanistry z paliwem, wyciągarkę oraz dobre opony 4x4, najbezpieczniej posiadać więcej niż jedną oponę na zapasie. Jeśli zdecydowaliśmy się już, jakie opony chcemy kupić, możemy przejrzeć również ofertę sklepów internetowych, które sprzedają obecnie opony praktycznie do każdego auta i w każdym rozmiarze. Sklepy te oferują dostawę na terenie całego kraju, a także różnorakie promocje, jak choćby dostawa gratis, montaż opon w cenie zakupu czy upusty cenowe.

Jak każdy typ produktu, także opony po demontażu można ponownie zastosować. Nadają się do tego zarówno zwykłe opony do aut osobowych, jak i opony dostawcze i inne. Bardzo często na przykład widuje się zastosowanie zużytych opon na placach zabaw dla dzieci. Służą one bowiem za świetną huśtawkę po powieszeniu ich na łańcuchach.

Tags: jazda, sklep