W jaki sposób korzystać ze smartfona podczas jazdy?

Posted on 24/03/2022 7:12am

Za prowadzenie rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy grozi w Polsce kara. Jednakże dotyczy to tylko kwestii, w których trzymamy komórkę przy uchu. Nie oznacza to, iż korzystanie z telefonu jest w pełni zakazane w toku jazdy. Zwłaszcza w przypadku dzisiejszych smartfonów. Dużo funkcji jest bardzo przydatnych – zarówno dla osoby kierującej jak i pasażerów.

telefon komórkowy
Author: SAMSUNG
Source: NEO24.PL
Trzeba jednak pamiętać o paru czynnikach, jakie sprawiają, że użytkowanie telefonu nie będzie negatywnie interweniowało w koncentrację kierowcy. Sprawę prowadzenia rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy można bardzo bez trudu rozwiązać. Trzeba zamontować dobry zestaw głośnomówiący. Wtenczas bez problemu można prowadzić rozmowę w żadnym aspekcie nie wpływając na bezpieczeństwo podczas jazdy.Konieczny jest wówczas samochodowy uchwyt do telefonu, jaki umożliwia bezpieczne umieszczenie telefonu. Taki uchwyt montowany jest w poręcznym miejscu, by stale bez problemu można było na przykład zauważyć kto dzwoni. Nie należy wszak wykorzystywać wspomnianego dogodnego położenia w celu pisania SMS-ów. Takie działanie bowiem wpływa ujemnie na kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy – powinno się z tym wstrzymać do kolejnego przystanku.

Co więcej dzisiejsze smartfony mają liczne funkcje, jakie bywają wyjątkowo potrzebne podczas jazdy - przykładowo stosowanie GPS. Samochodowy uchwyt do telefonu pozwala na dogodne umiejscowienie ekranu, co umożliwia łatwą nawigację. Odmiennym rodzajem użycia nowoczesnego telefonu w pojeździe będzie słuchanie muzyki.
Z wykorzystaniem komunikacji Bluetooth melodia przekazywana jest do systemu car-audio. Dzięki temu zawsze ma się dostęp do ukochanych utworów. Dostrzegalne jest zatem, że komórka bardzo efektywnie dogaduje się z samochodem. Należy jednakże nie zapominać, że trzeba koncentrować się szczególnie na samej jeździe, natomiast kwestie obsługiwania przekazać na przykład pasażerom.

Jednakże rozważne wykorzystanie smartfona potrafi znamiennie podnieść luksus w toku jazdy, w żaden sposób nie dekoncentrując kierowcy. Dlatego też należałoby życzliwie spojrzeć na dzisiejsze funkcje smartfonów i opcje ich użycia podczas jazdy autem.
s-performance.pl/realizacje/tuning/audi/podczas

Tags: Bluetooth, sms, telefonu, pasażer