Samochody, tak samo zresztą jak i pozostałe maszyny czy sprzęty wynalezione przez człowieka, wymagają systematycznej konserwacji

Posted on 04/06/2022 9:10am

Każdy pojazd został złożony z mnóstwa niewielkich i tych dużych części, które w miarę upływu lat trzeba regularnie wymieniać. Na częstość serwisowania danej części ogromny wpływ ma sposób eksploatacji seata czy mercedesa. Jeśli kierowca wozu codziennie dojeżdża nim do biura i przy tym pracuje w ogromnej i zawsze zakorkowanej aglomeracji, to bywa on zmuszony dość często rezerwować terminy w autoserwisie. Być może tu myślimy tylko o wymianie aż nazbyt oczywistych części bądź układów, ale praca silnika, układu zawieszenia, jak również bezpieczeństwo podróżnych bywa zależne od stanu niewielkich części. W tym artykule skoncentrujemy się na filtrach, w jakie bywa wyposażony przeciętny wóz poruszający się po polskich drogach.

pod maską
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com
Filtr kabinowy jest umieszczany w seatach czy peugeotach z jednego naprawdę ważnego powodu. Znacząco poprawia on jakość powietrza, jakie dostaje się do wnętrza samochodu. Przezorni i rozsądni nabywcy używanych aut od razu wymieniają ten filtr, nie do końca wierząc zapewnieniom dotychczasowego współwłaściciela, który uparcie twierdzi, że niedawno go wymienił.

Nakłaniamy Cię do przeczytania nowego artykułu na podobny temat - w nim odnajdziesz dodatkowe treści. Zatem idź do serwisu i ciesz się do woli.

Szczególnie alergicy muszą uważać, ponieważ pył i inne alergeny mogą spotęgować dolegliwości.Natomiast mniej doświadczonym taksówkarzom, a zwłaszcza paniom, filtry powietrza mogą na początku mylić się z filtrami kabinowymi - jeżeli oczywiście pod uwagę bierzemy nazewnictwo, które jest nieco mylące. Powietrze wlatujące pod maskę jest zanieczyszczone, zatem trzeba go ciągle oczyszczać, a konkretniej filtrować. Kupując filtr powietrza właściciele pojazdów poszukują pewnego kompromisu: jeżeli filtr będzie absorbował niemal każde ziarnko pyłu, to jednocześnie do silnika będzie docierać o dużo mniej powietrza, co rzecz jasna niekorzystnie odbije się na jego efektywności. Kierowcy z długim stażem rekomendują filtry powietrza wyprodukowane z papieru, chociaż na rynku dostępne są też te bawełniane.

Olej napędowy
Filtry oleju także spełnia bardzo istotne zadanie - oczyszcza olej, który następnie trafia do silnika. Wysokiej jakości paliwo i wysokogatunkowy, jak też dokładnie oczyszczony olej są gwarantem wydajnej pracy jednostki napędowej. Tylko niektórzy kierowcy samodzielnie wymieniają filtry oleju - zazwyczaj właściciele wozów nie mają czasu albo wymaganego sprzętu. Stąd wykonanie takiego zadania powierzają uznanym przez klientów zakładom mechaniki samochodowej.

Tags: Auto, kierowca, części