Samochód zastępczy - kiedy ubezpieczyciel jest zmuszony oddać nam pieniądze za wynajem auta?

Posted on 23/07/2015 11:41am

samochód
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia samochodów, to obecnie szczególnie często poszukiwane miejsce, w którym istnieje możliwość pozyskać na wyznaczony czas samochód, który oczywiście pozwoli na poruszanie się po poszczególnym terenie. Aktualnie na terytorium naszego państwa tworzonych jest znacznie więcej tego typu wypożyczalni, co z pewnością jest niesamowicie korzystnym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób turyści, czy też osoby którym pojazd się zepsuł, mogą wypożyczyć wybrane auto i z niego rzecz jasna korzystać. Straty materialne, to nie wyłącznie samo uszkodzenie, czy naprawa pojazdu- to ponadto, w przypadku przedsiębiorstw i jej pracowników, straty poniesione z tytułu niemożliwości wykonania kontraktów. Auto to narzędzie pracy dla bardzo sporej ilości ludzi- biznesmenów, przedstawicieli handlowych, czy nawet właścicieli firm budowlanych. Dzięki porozumieniom podpisywanym z firmami ubezpieczeniowymi, mają oni możliwość uniknięcia tych strat poprzez auto zastępcze (sprawdź auto zastępcze).

Ubezpieczalnie biorą wówczas na swoje barki opłaty, jakie wynikają z użytkowania takiego samochodu na czas jego naprawy.
http://www.prorent.com.pl/
Wynajęcie samochodu w Krakowie jest oczywiście możliwe, gdyż na terenie tego miasta działa taka wypożyczalnia, gdzie udostępniane są samochody osobowe, jak również i dostawcze. Firma ta udostępnia kilkadziesiąt samochodów, które w kwestii standardu są na niezwykle dobrym poziomie. Jest to zdecydowanie niezwykle duży atut, bo klienci oczekują od samochodów należytego komfortu i równocześnie bezpieczeństwa jazdy. Obecnie jest okazja takie samochody wypożyczyć nawet poprzez Internet, bo prosperuje witryna, gdzie prezentowane są wszystkie dostępne w danej chwili pojazdy, jak również warunki, jakie należy spełniać, żeby takie pojazdy po prostu mieć możliwość wypożyczyć.

Można rzecz jasna bezpośrednio udać się do tej wypożyczalni i tam uzyskać oczywiście wszystkie niezbędne informacje, jakie na pewno pozwolą na podjęcie decyzji o wynajęciu danego samochodu. Niezwykle ważne jest to, iż wypożyczalnia ta nie przedstawia jakiś niezwykle skomplikowanych wymogów. Tak naprawdę w zawieranej umowie na wypożyczeniu danego pojazdu, zawarte są wszystkie kwestie, co niewątpliwie pozwala całkowicie poprawnie użytkować posiadany pojazd. Nie jest jednak tak, że możemy wybrać jakikolwiek samochód z oferowanych przez wypożyczalnie modeli. Jeśli naprawiany samochód, to miejski kompakt, trudno będzie uargumentować przedstawicielowi zakładu ubezpieczeniowego wybór sportowej limuzyny z potężnym silnikiem i skórzaną tapicerką.

Auto musi spełniać określone wymogi- musi być takiej samej, bądź niższej klasy. Również po stronie poszkodowanego leży udokumentowanie faktu, że pojazd jest nam potrzebny do wykonywania naszej pracy, lub, ze względu na stan naszego zdrowia, jego brak wywoła u nas wymierne straty finansowe, czy zdrowotne. Równie ważnym argumentem, jak wykonywanie swojego zawodu, jest np. dowożenie dzieci do szkoły. Kiedy zaś używamy auta sporadycznie, np.

raz w tygodniu na większe zakupy, to może być trudno przekonać ubezpieczyciela do pokrycia za nas kosztów wynajmu. Nie musimy natomiast się ograniczać jedynie do wypożyczalni wskazanych przez firmę w której mamy wykupioną naszą polisę. Zgodnie z prawem ubezpieczyciel nie ma prawa nam dodatkowo normować maksymalnej opłaty za jaką możemy wynająć auto zastępcze. Nie ma prawa także narzucać ograniczenia kilometrów, czy przedziału czasu, w jakim z samochodu będziemy korzystali. W przypadku, gdy nasza szkoda jest całkowita – samochód w wyniku wypadku nie nadaje się do remontu, lub jego remont jest nieopłacalna, zakład ubezpieczeń winien nam zwrócić pieniądze za wynajem samochodu od wypadku, aż do czasu otrzymania rekompensaty.

Tags: wypożyczalnia, czas, samochód, naprawa, narzędzie pracy, firma, okazja, Internet, witryna, wypożyczalnie, pojazd