Ryczący silnik - efekt tuningu

Posted on

tuning
Author: YuJeen
Source: http://www.flickr.com
Fanów branży motoryzacyjnej nie brakuje, odrębnie od faktu, ile mieliby lat. I kiedy samemu zalicza się do tej grupy ludzi to właściwie będzie nie jedynie z pism tematycznych, czy z sieci lub telewizji dowiedzieć się o tym co ma odwołanie do tego obszaru tematycznego. Głównie albowiem trzeba się orientować w swoim środowisku, gdzie da się oczekiwać na te a nie odrębne świadczenia, naturalnie zależnie od swoich życzeń.

droga
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Przez to znacznie częściej robiony jest tuning samochodów, który od czasu do czasu polega na niedużej kosmetyce, a czasami wprowadza rzeczywiście spore zmiany. Mamy szansę na przykład przykleić różnorakiego typu naklejki, które spowodują, że nasz pojazd już nie będzie taki mdły oraz jednokolorowy, mamy szansę zmienić lusterka, lecz jednocześnie możemy podkręcić jego obroty, odmienić tłumik, aby było nas lepiej słychać, jak i też popracować nad jego blokadą, tak żeby był bardziej bezpieczny, gdy zostawiamy go na parkingu. No i samochód też jakiś inny, zamiast sportowej maszyny praktyczny i wygodny van lub sedan.

Nowe samochody mają co prawda całkiem dobre parametry, lecz pomimo tego jest im daleko do prawdziwego sportowego pojazdu. W dużej części przypadków auto jest jakimś kompromisem między codziennym życiem, to znaczy rodziną i pracą, a marzeniami. Jeżeli w rodzinie jest tylko jedno auto, to przeważnie będzie to wygodne, funkcjonalne kombi, gdyż do sportowej maszyny trudno się będzie spakować na wakacje z żoną i dwójką dzieci.

Jest to widoczne już chociażby przy tak w ostatnim czasie popularnej metodzie jak chiptuning, przy której wykonuje się dostosowane indywidualnie dopasowania programów dla konkretnych samochodów, jakie podpierają się na uprzedniej, wyjątkowo precyzyjnej diagnostyce. Im bardziej albowiem rozwinięte są technologie motoryzacyjne to na tym bardziej rozbudowane modernistyczne rozwiązania pojawi się szansa sobie pozwolić. I to jak się okazuje, odnosi się nie tylko do samochodów przeznaczonych do jazd wyczynowych.

Dotyczy to bowiem również samochodów mniejszych i dostawczych. Czyli jest zwyczajnie wszechstronne. Są takie rzeczy, które będziemy w stanie robić sami, jednak przy większych przemianach z pewnością warto użyć z pomocy kogoś, kto naprawdę świetnie się na tym zna. Co więcej należy zaznaczyć, że jest dużo sklepów, w których wyszukamy części niezbędne do wykonania takiego tuningu, dzięki czemu będziemy mieli szansę wszystko nabyć w tym samym miejscu.

Nie mniej pamiętajmy, że od pięknej przemiany do przegięcia jest niewielka droga, dlatego jeżeli zadecydujemy się na stuningowanie naszego samochodu, to powinniśmy to robić z rozwagą (http://s-performance.pl), tak aby przedstawiał się na pewno niesamowicie oraz abyśmy jednocześnie nie przesadzili i nie robili z niego choinki. Całościowe działania w takim zakresie wykonywane są w odniesieniu do określonych przepisów, w związku z tym nie ma najmniejszych przesłanek do tego, aby przejmować się, iż coś potoczy się nie tak jak to zaplanowano. Diesel Particulate Filter, czyli dpf zamontowany pozostaje w układach wydechowych silnika po to, aby oczyścić gazy spalinowe z sadzy oraz eliminuje emitowanie czarnego dymu dlatego jest także przyjazny dla środowiska naturalnego.

Tags: lusterko, kombi, Tuning, działanie