Pojazd rozbity w wypadku? Co zrobić w takiej sytuacji?

Posted on 05/01/2022 7:32am

Kolizja nie należy do przyjemnych sytuacji, szczególnie wtedy, jeśli wiąże się to z naprawą naszego pojazdu. Co należy zrobić w takim przypadku? O czym musimy pamiętać i na co zwrócić naszą uwagę?

Wypadek
Author: State Farm
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, aby pamiętać o tym, że zniszczony pojazd to nie koniec świata. Ważne jest to, że jesteśmy cali i zdrowi. To, co musimy zrobić, zależy od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz samochód. Jeśli uszkodzenia nie są poważne, może się okazać, iż nie będzie konieczna nawet wizyta w warsztacie i ewentualne naprawy będziemy mogli zrobić we własnym zakresie. Takie wyjście pozwoli nam sporo obniżyć koszty, ponieważ będziemy musieli tylko kupić części zamienne. Inaczej będzie w przypadku, gdy szkody okażą się większe. Jeśli na miejsce kolizji trzeba będzie wezwanie autolawety, jaka odwiezie nasz pojazd we wskazane miejsce, koszty sporo wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeżeli wina leży po naszej stronie.Jeśli wykupiliśmy tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, to wtedy będziemy musieli pokryć wszelkie koszty naprawy naszego pojazdu z własnej kieszeni. W takim razie trzeba wybrać warsztat, gdzie wykonana będzie naprawa. Wbrew pozorom jest to sprawa niezwykle ważna, ponieważ jeżeli naprawa zostanie wykonana nierzetelnie, będzie to wpływało na przyszłą eksploatację naszego samochodu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie można kierować się tu jedynie najniższym kosztem naprawy, ponieważ zamiast złudnej oszczędności może to doprowadzić do dużych wydatków w przyszłości.

Wrak
Author: Istockphoto
Source: Istockphoto
Najgorzej jest w przypadku, kiedy samochody po zdarzeniu drogowym nie nadają się do dalszego użytkowania, albo ich naprawa przewyższa ich wartość.

Jeśli ukazywana tutaj problematyka to Twoje hobby - wyraź opinię na ten temat. Twój komentarz bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

Może się okazać, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest złomowanie aut. Czasem jest to mniej kłopotliwe niż sprzedaż pojazdu. Jeśli oddamy auto do stacji demontażu pojazdów, dostaniemy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby znaleźć punkt, w którym można zezłomować pojazd wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób możemy znaleźć nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszystkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, by nie wpadać w panikę, jeżeli zdarzy nam się kolizja. Najważniejsze jest to, by nic poważnego nam się nie stało. Wtedy będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, a może złomowanie aut.

Tags: samochód, ubezpieczenie, wypadek, naprawa