Opony letnie oraz zimowe winien posiadać każdy właściciel auta

Posted on 05/01/2023 7:33am

W naszym państwie każdy posiadacz auta powinien posiadać dwa zestawy opon - na zimę , a także na lato. Jest to niezwykle ważne, albowiem najczęściej w Polsce lata są skwarne, natomiast zimy mroźne i śnieżne.
Wiadomym jest, że kierowcom w innych krajach w szeregu przypadków wystarcza jeden zestaw ogumienia, bowiem nie mają oni tak zróżnicowanej aury w poszczególnych porach roku. U nas natomiast da się dostrzec znaczącą różnicę w temperaturze. Dlatego nie powinniśmy spłycać sprawy posiadania opon letnich , a także zimowych.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis badanie szczelności dachu, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które też będą fascynujące.

() Nabywając auto w zestawie otrzymujemy zazwyczaj wyłącznie jeden typ opon - drugi musimy zakupić. Na nieszczęście w naszym kraju wciąż nie jest wprowadzony obowiązek wymiany opon.

Jednak my nie powinniśmy lekceważyć tej kwestii, ponieważ warunkuje ona bezpieczeństwo na trasie. Wiele ludzi w tym momencie myśli w jaki sposób nabyć właściwe opony, aby służyła nam one przez lata. W szczególności trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy mogli zakupić stosowny model. Ważne jest, aby wiedzieć, co symbolizują poszczególne liczby i litery w informacji na temat rozmiaru. Pierwsza liczba to szerokość przekroju, kolejna to wysokość profilu, później pojawia się litera, jaka informuje nas o budowie koła. Później pojawia się jeszcze liczba dotycząca średnicy osadzenia i nośności. Na samym końcu jest natomiast indeks prędkości.
opona
Author: Jonathan Rolande
Source: http://www.flickr.com


Jeśli wyruszamy do serwisu będziemy musieli wiedzieć jaki rozmiar opon posiadamy, ponieważ tylko wtedy uda nam się zakupić stosowny model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to na pewno to, którego producenta wybieramy. Ewidentnym jest, że różnice cenowe będą znaczne, jeśli wybierzemy kogoś z najwyższej półki. Musimy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz solidności. Nieraz lepiej dorzucić więcej funduszy, a mieć świadomość, że dana rzecz posłuży nam przez długie lata - dopasuj opony do swojego auta. Jeśli sami nie umiemy podjąć słuszniej decyzji to wtedy trzeba pogadać o tym z doradcą klienta, jaki na pewno pomoże nam w doborze. Tego typu osoby odnajdziemy w serwisach ogumienia, bowiem każdego dnia mają oni styczność z tym towarem.Nie masz się nad czym wahać - powinieneś zakupić drugi komplet ogumienia. Tylko to zagwarantuje bezpieczeństwo na drodze w czasie brzydkiej pogody.

Tags: samochód, ogumienie, producent