Na czym polega regeneracja głowicy samochodowej? Dowiedz się, nim wybierzesz się do warsztatu

Posted on 22/05/2020 7:51am

Jednym z głównych komponentów silnika jest jego głowica. Jej najistotniejszą funkcją jest zamykanie komory spalania oraz stanowienie korpusu dla układów rozrządu.


Poza tym zakładane są w niej różnego typu czujniki oraz przechodzi przez nią szereg kanałów, na przykład chłodniczych. Z tej przyczyny, gdy ulegnie jakiejkolwiek awarii, konieczne jest przeprowadzenie regeneracji głowicy, a jednym z działań jest planowanie głowic Wrocław. Na czym dokładnie polega regeneracja?

pod maską samochodu
Author: Yahya S.
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczyna się od skontrolowania szczelności płaszcza wodnego, co jest jedną z poważniejszych uszkodzeń. Jeżeli wykryje się nieszczelności, wymagane jest usunięcie tych mankamentów stosując do tego metodę spawania. Poza spawaniem mogą być konieczne także inne działania, na przykład wymiana gniazd zaworowych, oczyszczanie głowic czy toczenie bębnów hamulcowych, aby każdy pojedynczy element silnika działał poprawnie i nie prowadził do kolejnych, o wiele poważniejszych do naprawy usterek. W sytuacji gdy bowiem nie zajmiemy się pierwszym defektem, może się przydarzyć, iż trudności będą się nawarstwiać, aż końcowe koszty naprawy głowicy silnika nas przerażą.

Przydałoby Ci się kompleksowe opracowanie tego tematu? Więc nie ociągaj się i zaloguj się do nowej strony. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe informacje.

Zatem, gdy tylko spostrzeżemy, że coś działa nie tak, jak powinno, od razu musimy zgłosić się do warsztatu samochodowego.

Aby nareperować uszkodzoną głowicę nie można tak po prostu przystąpić do działania, ponieważ najpierw należy rozłączyć wszelkie dochodzące do niej przewody i inne połączenia. Potem zdejmowana jest pokrywa zaworów. Odkręcane są śruby, a jeżeli konieczny jest montaż nowej głowicy, trzeba wyposażyć ją we właściwe mechanizmy. Nowa głowica musi zostać przykręcona za pomocą nowych szpilek głowicy, gdyż poprzednie nie nadają się do dalszego użytku. Śruby ulegają rozciągnięciu, a ich wykorzystanie mogłoby spowodować dużą awarię, o ile w ogóle mogłyby być użyte. Po niniejszych pracach regeneracyjnych trzeba poza tym zalać silnik nowym olejem, jak również wymienić stary filtr oleju.


Jeśli zaprezentowanymi działaniami zajmie się umiejętny warsztat samochodowy, np. , wszystko będzie przeprowadzone szybko i będzie działać, jak trzeba.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie pranie tapicerki samochodowej bydgoszcz, która tyczy się tej samej problematyki.

Na naprawach auta nie powinno się oszczędzać, gdy chcemy nim w bezpieczny sposób jeździć, w przeciwnym wypadku już pierwsza przejażdżka może się nie skończyć dla nas odpowiednio.

Tags: montaż, regeneracja, olej, spawanie, koszty, awaria