Na co uważać zakupując ciężarówkę poza Polską?

Posted on 14/06/2022 12:49pm

Mnóstwo kierowców ciężarówek myśli o swojej firmie transportowej. Należy wówczas mieć swój pojazd, który będzie służył nam do transportowania towarów.


Trzeba zastanowić się czy ciężarówka miałaby być nowa cz kilkuletnia.
Kula z diod led
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com


Oczywiście odpowiedź jest prosta. Ale kupno ciężarówki kilkuletniej nie musi być pomysłem złym. Przedsiębiorca powinien brać pod uwagę swoje zdolności finansowe. Nie warto kupować nowej ciężarówki i narazić firmę na brak płynności finansowej. Ciężrówka nowa kosztuje o wiele więcej niż kilkuletnia. Odmienną kwotę trzeba przygotować na ciężarówki plandeki, a odmienną na wywrotkę. Kupując ciężarówkę używaną, należy sprawdzić w dokładny sposób techniczny stan pojazdu. Nie wolno nabywać egzemplarzy najstarszych. Bez problemu można dzisiaj kupić firmowe ciężarówki, jakie liczą sobie 2-4 lata. Sporym powodzeniem cieszą się także samochody 5-6 letnie. Od marki ciężarówki ważniejszy jest przebieg. Wybierać trzeba pojazdy, które mają na liczniku mniej niż 500 kilometrów. Jest wówczas możliwość, że posłuży jeszcze kilka lat.


Zakup ciężarówki używanej może być dobrą inwestycją, jeżeli będzie się podchodzić do tego z rozsądkiem. Bardzo dużo zakupowych okazji jest poza granicami Polski. Niezwykle często się zdarza, że w dobrym stanie ciężarówkę możemy zakupić w atrakcyjnej cenie. Jednak jeśli kupujesz samochód (zapoznaj się zestawy naprawcze do kół) poza Polską, należy rzetelnie spisać umowę kupna-sprzedaży. Dokument taki będzie bardzo przydatny, jeżeli zajdzie potrzeba, aby swych praw dociekać przed sądem. Umowa powinna napisana zostać w języku polskim oraz języku sprzedającego.
W umowie warto umieścić jak najwięcej informacji dotyczących kupowanego pojazdu. Obok fundamentalnych informacji, należy także dodać informacje o bezwypadkowości ciężarówki. Najważniejsze jest to, aby umowy nie podpisywać, jeżeli nie rozumiemy jakichś przepisów.

Tags: czas, transport, zakup, pojazd, samochod