Jak sprawdzić auto przed kupnem? Na co zwrócić uwagę? Co jest konieczne do sprawdzenia?

Posted on 29/11/2022 8:45am

Kiedy kupujemy pojazd mamy nadzieję, iż wszystko jest z nim dobrze. I dotyczy to auta nowego i przechodzonego. Nadzieja jednakże może starczyć, tak więc aby być pewnym, iż wszystko jest dobrze musimy podjąć pewne działania.
Sprawdzenie auta przed zakupem to podstawa, ażeby wykluczyć jakieś usterki, jakie mogą mieć dość działać negatywnie w normalnym użytkowaniu samochodu.odwiedź odnośnik (autopietrzak.pl)Dość często sprzedawcy starają się zamaskować zły stan techniczny silnika myjąc go bardzo dokładnie. Jeżeli dostrzeżemy więc, że silnik jest zbytnio czysty, to musimy być podejrzliwi. Jednocześnie różne ślady wycieków z silnika też nie są zbyt mile widziane.


sprawdzenie auta w salonie; sprawdzenie auta przed zakupem
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com


Dobrze także wiedzieć, iż kolizja czołowa najczęściej uszkadza silnik a takżejak i chłodnicę, więc jak dostrzeżemy nowe mocowanie chłodnicy, to można być prawie pewnym, że samochód miał dość groźny wypadek. Dość często praktyką jest także wystawienie pojazdu na sprzedaż po zalaniu. Jeżeli będziemy odczuwać woń stęchlizny, to oznacza, że samochód był zalany. Tak samo jak wyczujemy zbyt silne zapachy w samochodzie, używane dezodoranty, odświeżacze powietrza, to znaczy, iż sprzedawca chce przed nami coś ukryć.


guma
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Identycznie niezbyt udaną naprawę jak i duże uszkodzenia są w stanie zdradzić niesymetryczne szczeliny między elementami karoserii. Pamiętajmy, ażeby koniecznie zwracać na to uwagę. Lecz to nie tylko ważne w starych samochodach, bo równie ma sens sprawdzenie auta w salonie - czytaj więcej: jak wygląda sprawdzenie auta w salonie.
Wiadomym jest, iż nie istnieje groźba, że będzie miał tego rodzaju zniszczenia, jak w sytuacji aut starych, lecz jest dzięki temu pewność, że nasze auto nie będzie miało jakichś poważniejszych usterek - jak dokonać sprawdzenia auta przed zakupem.

Tags: samochód, wypadek, zapach, samochodzie