Jak najlepiej przysposobić samochód na wiosnę – na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Posted on 03/05/2022 7:18am

Zima to trudny okres dla samochodów– ujemna temperatura, ciężkie warunki drogowe i obfite opady. Właśnie dlatego gdy tylko przyjdzie wiosna, powinniśmy odświeżyć samochód po zimie i przygotować go na nowy sezon. Sprawi to, że będzie on się elegancko prezentować, a my będziemy mogli cieszyć się z przejażdżki.

opony samochodowe
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Kluczową sprawą, o którą musimy zadbać, są odpowiednie opony samochodowe. Wymiana zimowych opon na letnie jest konieczna – zapobiegnie ona zbyt szybkiemu zużyciu bieżnika, zagwarantuje lepszą przyczepność do drogi, jak również polepszy bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jeśli posiadamy letnie opony samochodowe z poprzedniego sezonu, musimy sprawdzić, czy nadają się one do kolejnego użycia- więcej pomocnych wskazówek.
Najważniejsza jest w tym wypadku głębokość bieżnika – jest ona za płytka, należy rozważyć nabycie nowego kompletu ogumienia. Szukając nowych opon, dobrze jest zwrócić uwagę na opony Nexen. Odznaczają się one bowiem wyjątkową wytrzymałością i odpornością na ścieranie, dzięki czemu z powodzeniem posłużą nam one na dłuższy czas. Opony Nexen wyróżnia także doskonała przyczepność, która zatroszczy się o to, by samochód (nasz odsyłacz) dobrze trzymał się podłoża. Zmianę opon najkorzystniej jest wykonać w fachowym warsztacie – wtedy mamy pewność, że są one wysokiej jakości oraz że zostały poprawnie zamontowane.


Ważne jest również samo urządzenie naszego samochodu, a właściwie jego bagażnika. Dobrze jest sprawdzić, czy nasz pojazd posiada kompletną apteczkę, ostrzegawczy trójkąt, jak również czy znajduje się w nim obowiązkowa kamizelka odblaskowa. Chociaż czynności te wydają się być oczywiste, mnóstwo kierowców o nich nie pamięta. A ostrzegawczy trójkąt czy kamizelka odblaskowa mogą uratować nam zdrowie i życie- .

zielony samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Końcowym krokiem przysposabiającym samochód na sezon jest jego lakier. Często stosujemy drogie woski i szampony, a samochód wciąż jest bez połysku. Rozwiązanie tej sytuacji jest bardzo łatwe – jest to woda demineralizowana. Ten praktyczny płyn ma dużo przeróżnych zastosowań, niewiele osób wie jednakże o tym, że woda demineralizowana świetnie nabłyszczy karoserię i sprawi, że pojazd zatrzyma piękny wygląd na dłużej.

Tags: samochody, wiosna, sezon, jazdy, przejażdżki