Ile mogłoby kosztować profesjonalne tuningowanie samochodu?

Posted on 03/08/2022 8:12am

Na wielu drogach można napotkać pojazdy, jakie wyglądają tak, jakby akurat miały startować w pewnym rajdzie. Można to poznać po ich agresywnym kolorze, sportowych felgach czy też (w co poniektórych wypadkach) niskim zawieszeniu.


fotka - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


converse
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


ciężarówki
Od pozostałych aut odznacza je także specyficzny, głośny dźwięk silnika czy też przyciemnione szyby.


Pojazdy tuningowane mogą więc mieć zmieniony wygląd lub różne właściwości auta. Przy takim tuningu najczęściej zmienia się parametry komputera, tarcze i klocki hamulcowe albo amortyzatory. Należałoby pamiętać, że niektóre przeróbki mogą być zakwestionowane w czasie podejmowania cyklicznego badania technicznego lub policję w czasie rutynowej kontroli na drodze. Istotne, żeby zadanie tuningu samochodu oddać w ręce zawodowców, ponieważ w innym przypadku efekt końcowy może być tematem dowcipów. Pod stwierdzeniem tuningu automatycznego rozumiemy powiększenie mocy pojazdu czy też montaż innego podwozia, z kolei tuning optyczny ma na celu polepszenie wyglądu pojazdu.


Jeśli idzie o nakład pieniężny przeprowadzenia rasowania, to górnej granicy zwyczajnie nie ma. Dla przykładu ceny pełnego tak zwanego pakietu aerodynamicznego zaczynają się od ok. 10 tys. złotych, natomiast kończą na przeszło 100 tysięcy zł. Jeżeli nie dysponujemy tak dużymi pieniędzmi, w każdym wypadku posiadamy okazję kupić samochód na giełdzie lub z ogłoszenia. Sprzedawane tam samochody tuningowane także są często warte pochwały.

Zainspirował Cię tekst?! Napisaliśmy specjalnie dla ciebie unikatowe porady, więc zobacz ten link w tym temacie.

Jeżeli nie planujemy startować w profesjonalnych zawodach a wyłącznie mieć w swoim garażu wyjątkowy pod względem wizualnym pojazd, często jest to interesujący kompromis.


Takie części jak intercooler czy sportowe klocki hamulcowe zawsze moglibyśmy dokupić potem. Istotne, aby nie mieć komplikacji przy badaniu technicznym, ponieważ być może wtedy będzie konieczne zdobycie homologacji.

Tags: sport, przegląd, OC, temat