Dlaczego części zestawu rozrządu powinny być oryginalne?

Posted on 18/11/2023 8:01am

Przy remontowaniu samochodu wielokrotnie stoimy przed koniecznością wybrania, czy powinniśmy nabyć część oryginalną, czy też wystarczyłby jedynie zamiennik.


W rzeczywistości dobrze byłoby pójść na pewnego rodzaju kompromis, w formie zakupu elementów tak fabrycznie nowych, jak i nieoryginalnych.
zestaw rozrządu
Author: Marty B
Source: http://www.flickr.com
Części tego typu jak np. całkowity zestaw rozrządu, zatem rolki, pasek oraz napinacz czy też ew. pompa wody, powinny być oczywiście nie tylko oryginalne, ale także co jakiś czas poddawane serwisowi. Nie jest to najtańsza czynność, gdyż jest ona związana z relatywnie dużym kosztem zamiany wspomnianych elementów. Nie warto jednak skąpić przy ich kupnie, gdyż mogłoby się to niezwykle szybko odpłacić pięknym za nadobne w postaci konieczności wyremontowania całego silnika. Jeżeli jakakolwiek część rozrządu byłaby nieoryginalna i byłaby powodem popsucia się czy też nawet zniszczenia jednostki napędowej, koszty renowacji okazałyby się nieproporcjonalnie bardziej znaczące niż wcześniejsze kupno oryginalnych części zestawu rozrządu.


Z drugiej strony na szczęście niektóre elementy rozrządu mogłyby być wykorzystane w formie dobrej jakości zamienników. Chodzi tutaj o paski klinowe czy paski wielorowkowe.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej hurtownia chłodnicza inter instal bardziej precyzyjnych wiadomości dotyczących prezentowanego tutaj tematu. Z pewnością jest on bardzo emocjonujący.

Cena zestawu rozrządu uwarunkowana jest od konkretnego modelu pojazdu, gdyż od tego mógłby być zależny typ wykorzystanych elementów. Dla przykładu co poniektóre jednostki napędowe (nawet jednej firmy) mogą mieć nie pasek, a łańcuch rozrządu. Jest on uważany za znacznie trwalszy niż gumowy pierwowzór.
Koszt takiego zestawu waha się wokół kwoty 300-1500 złotych - w zależności od modelu oraz rocznika konkretnego samochodu. Zdecydowanie korzystniej jest jednak inwestować w najwyższej klasy oryginalne części, gdyż zwróci się to na pewno w postaci bezproblemowej eksploatacji.

Tags: marki, czas, auta, kupić, samochod