Co zrobić jeżeli nie masz calutkiej sumy na wymarzony samochód?

Posted on 02/02/2022 7:46am

Dobierając Auto dla siebie, często zastanawiamy się czy ma być to samochód używany czy nowy. Decyzja prawie w każdym przypadku jest zależna od budżetu, który na taki cel jest przeznaczony. Jeżeli mamy pokaźne środki, możemy udać się do salonu i dobrać samochód, jaki od dawna był naszym marzeniem.


samochody
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Sprawa nieco komplikuje się, kiedy nasz budżet jest bardzo ograniczony.


Wtedy możemy śledzić ogłoszenia w lokalnej prasie, w których są oferowane samochody do sprzedaży. W takiej sytuacji może trafić się jakakolwiek szczególna okazja, jaka będzie proponować naprawdę niezły pojazd (zabudowa pożarnicza) za małe pieniądze. Istotne jest, żebyśmy wiedzieli, co taki pojazd powinien mieć w wyposażeniu. Na pewno dobrym rozwiązaniem mogłoby być, jeżeli by miał klimę. Niegroźne dla nas wtedy będą wysokie temperatury w lecie. Z klimatyzacją w aucie nawet daleka podróż na wczasy nie okaże się wyczerpująca. Nowsze modele aut mają elektrycznie opuszczane szyby i lusterka. Mogą posiadać też regulowane fotele. Jeśli wybierzemy na zakup pojazdu w salonie, mamy okazję wybrania nawet odcienia nadwozia. W salonie członkowie personelu z przyjemnością dopasują interesujący nas pojazd do naszych potrzeb.


gwarancja
Author: SenseiAlan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy mieć wyśniony pojazd, ale nie posiadamy na niego środków, zawsze istnieje jeszcze kredyt samochodowy. To również jest sposób na zakup wymarzonego auta. Oczywiście kredyt trzeba będzie regulować, lecz miesięczna rata nie musi być wysoka, a my będziemy cieszyć się z jazdy wymarzonym autem. Jest ponadto możliwość kupienia dobrego samochodu w komisie samochodowym. Należy mieć jedynie na uwadze, że komisy posiadają zwykle samochody sprowadzane z zachodu. Należy zatem brać pod uwagę wszystkie opłaty i przerejestrowanie samochodu.


Komis bardzo często także proponuje sprzedaż ratalną, więc może nie przeszkadzać to, że w tym momencie nie masz całej sumy. Jeżeli tylko będzie tam interesujący Cię pojazd i będzie on posiadał wszystko co chciałbyś mieć, możesz śmiało starać się o kredyt.

Tags: podróż, Auto, usterka, okres