Co robić, kiedy auto psuje się podczas dalekiej podróży?

Posted on 02/12/2019 7:17am

Awaria samochodu może przydarzyć się w najmniej pożądanym momencie. Bywa, że jedziemy w dalszą podróż i właśnie wówczas usterka nie pozwala kontynuować jazdy. Wówczas nie zostaje nic innego, jak znaleźć w okolicy mechanika.


samochód
Author: Real MazdaParts
Source: http://www.flickr.com
Zadbaj o auto

Przede wszystkim warto zadbać o systematyczne przeglądy pojazdu. Jest to istotne w szczególności przed dłuższą trasą, jako że w drodze i z daleka od domu (oraz doświadczonego mechanika) ciężko będzie pozbyć się usterki. Jeśli zlekceważymy weryfikację stanu technicznego samochodu przed wakacjami czy inną podróżą, możemy popsuć odpoczynek zarówno sobie, jak i najbliższym.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy tego tematu zapraszamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe wątpliwości.

Warto pamiętać, że nawet nieduża awaria, względnie wcześnie wykryta, może gwarantować znacznie mniejsze koszty naprawy. Nieprawidłowe działanie elementu zawieszenia, często przyczynia się do uszkodzenia innych elementów samochodu, a w efekcie oznacza konieczność serwisu na znacznie większą skalę.

Poszukaj mechanika

Najlepsze rozwiązanie w momencie, kiedy posiadamy niesprawny samochód (strona internetowa), to zaprowadzenie go do obeznanego i sprawdzonego mechanika. Fachowiec w niedługim czasie zweryfikuje, gdzie konkretnie tkwi problem i zlikwiduje usterkę. Kłopot pojawia się, gdy akurat jesteśmy w podróży i nie wiemy, gdzie w pobliżu może znajdować się warsztat godny zaufania. Warto wówczas oczywiście skorzystać z internetu – wystarczy tylko wpisać odpowiednią frazę, np. „skoda naprawa Kraków”, która uwzględni aktualne miejsce naszego pobytu. W zależności od tego, jak duża jest awaria auta, stracimy albo parę godzin, albo w gorszym przypadku nawet dzień z podróży, który wykorzystać można.. na zwiedzanie - w najnowszym artykule.


mechanik
Nie ignoruj usterek

Jeżeli w trakcie podróży dostrzeżemy, że samochód nie do końca jest sprawny, czyli np. silnik pracuje „nierówno”, czy też hamulce nie działają odpowiednio, nie należy jechać dalej, ale jak najszybciej znaleźć warsztat. Skoda naprawa Kraków przeprowadzona we właściwym czasie może nas uchronić przed wypadkiem. I choć samo poszukiwanie mechanika, jak i weryfikacja usterki zajmą na pewno więcej czasu, należy pamiętać, że niesprawny samochód może przyczynić się niepotrzebnie do wypadku. Warto zatem stracić jeden dzień wakacji rodzinnych, ale za to mieć pewność, że bez problemów dojedziemy do celu.

Tags: wakacje, mechanik, pewność