Co mogą zrobić kierujący ciężarówkami w sytuacji, gdy pojazdy, którymi jeżdżą ulegną awarii.

Posted on 11/10/2019 7:23am

Ciężarowe samochody stanowią obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportowych. Codziennie dziesiątki tysięcy tirów przez całą dobę jeżdżą pomiędzy różnymi miejscowościami, tak aby na czas dostarczyć transport. Jednak kierujący ciężarówkami w trosce o swoje bezpieczeństwo przestrzegać muszą dość rygorystycznych zasad dotyczących czasu jazdy, więc nie mogą jeździć całą dobę.


laweta
Author: Jon Collins
Source: http://www.flickr.com
Muszą robić określone przerwy, podczas jakich mają przymusowe postoje, a w czasie kiedy mogą jechać, to muszą ten czas maksymalnie wykorzystać. Z tego też powodu jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o ciężarówki jest ich odpowiednia niezawodność, bo każda nieprzewidziana awaria i wiążąca się z tym naprawa może za sobą nieść duże komplikacje. Współczesne ciężarówki są projektowane tak, żeby mogły bez problemów wytrzymać milion kilometrów. Lecz żeby taka sytuacja miała miejsce, to koniecznym warunkiem jest regularne pilnowanie stanu technicznego auta, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się zdarzyć.

Inne, też bardzo ciekawe szczegółowe omówienie opisywanego zagadnienia znajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Więcej w temacie odnajdziesz tu: blog.

Jeżeli już się jednak jakaś awaria przytrafi, to trzeba przede wszystkim się postarać, aby w miarę możliwości jak najszybciej samochód naprawić. Niezwykle przydatna w tym może być pomoc drogowa TIR, taka usługa jest coraz popularniejsza na naszych drogach. W wielu przypadkach doświadczony mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia jest w stanie naprawić popsutą ciężarówkę bezpośrednio w miejscu awarii, bez przymusu holowania auta do warsztatu. Wtedy postój nie powinien długo trwać i po naprawie można ruszać dalej w dalszą trasę.

Jeżeli poszukujesz analogicznych materiałów, co te opisane w naszym tekście, to w artykule (https://ambroexpress.pl/) znajdującym się tu z pewnością je odnajdziesz.

Zobacz: sprawdzona naprawa naczep.


Tiry, transport
Author: iStock
Source: T.S.H. POLMAR
Nieco odmiennie sytuacja będzie wyglądała, jeśli stanie się coś z naczepą. Tu okazuje się niekiedy, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wymontowania jakiś części albo ich dokładnego zespawania. Z technicznych powodów okazać się może, że nie da się tego zrobić w miejscu awarii. I w takiej sytuacji koniecznie będzie zawiezienie naczepy do warsztatu, w którym wszystko będzie można odpowiednio naprawić.

Tags: samochody, ciężarówki, pomoc drogowa