Co jest poprawne przy tuningu czterokołowca?

Posted on 07/12/2021 9:27am

Sportowy wydech, wielki spojler a także kilkadziesiąt koni mechanicznych sporzej . W taki sposób niektórzy posiadacze modyfikują swoje samochody, ażeby dawały jeszcze więcej uciechy z jazdy i były obiektem westchnień innych kierowców.


Zabierając się za diesel tuning, należałoby pamiętać, iż poniektóre z przeróbek mogą zostać zakwestionowane w czasie przeglądu technicznego lub policję w czasie drogowej kontroli.


Często tuning wielu właścicielom wozów nasuwa negatywne asocjacje i częstokroć bywa powodem do dowcipów. Profesjonalnie wykonany m.in. podwyższa parametry techniczne samochodu, a w wielu wypadkach sprawia także, iż czterokołowiec prezentuje się w wyższym stopniu atrakcyjnie pod względem wizualnym.


tableau - pojazd
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Rozróżnić można dwa podstawowe warianty tuningu: audi tuning mechaniczny i optyczny. Do pierwszego z nich możemy zaliczyć chiptuning, układu napędowego czy paliwowego, a również podwozia, jakie sprawiają, iż poprawiają się parametry techniczne czterokołowca jak też własności jezdne - realizacje z tuningu diesla. Takowe modyfikacje powodują chociażby podwyżsrealizacje: wizytówka przedsiębiorstwa S-Performance czterokołowca, co z kolei przekłada się na lepsze przyspieszenie jak też większą prędkość maksymalną. Może być to między innymi wymiana gaźnika albo instalacja turbosprężarki. Celem zapewnienia lepszej przyczepności możemy np. wzmocnić hamulce, zaprojektować felgi aluminiowe 20 z lekkiego stopu a także obniżyć Zawieszenie. Możemy też zainstalować elementy poprawiające bezpieczeństwo jak np.: klatkę, która zapobiega zgnieceniu przedziału pasażerskiego.


Natomiast celem tuningu optycznego, jak sama nazwa wskazuje, jest zmienienie wyglądu wozu i wyróżnienie go z masy drugich czterokołowców. Taka zmiana nierzadko jest odzwierciedleniem dominującej mody lub upodobań posiadacza.

Tags: Zawieszenie, Silnik, wymiana