Chip tuning jako okazja dopasowania napędu

Posted on 19/08/2019 7:08am

Takie parametry jak wartość momentu obrotowego i siła motoru mają bardzo duże znaczenie, bowiem powiększają komfort jazdy. Chip tuning pozwala na ich zwiększenie, a to oddziałuje na większą elastyczność napędu. Jakikolwiek napęd spalinowy posiada ustaloną rezerwę, jakiej rozważne wykorzystanie jest możliwe już przy dokonaniu niewielkiej przeróbki elektronicznej. Dla jakiegokolwiek właściciela auta, niezależnie od silnika, profesjonaliści znajdą należyte rozwiązanie.


tuning
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Producenci samochodów znacząco obniżają możliwości motoru przez elektroniczne skonfigurowania pracy, również regulacje programowe dla większej ilości silników. Tymczasem, dzięki takiemu podejściu którym jest chip tuning, jest okazja zaadaptować napęd do poszczególnych potrzeb. Przed realizacją wszelkich przemian, należy jednak dokonać stwierdzenia stanu skrzyni biegów i silnika, jego przebieg, również działanie poszczególnych części. Dopiero wtedy przy zastosowaniu odpowiednich sprzętów jest możliwość indywidualnie dobrać wydajność napędu.

Powiązany artykuł:

Oddziaływanie na chip tuning posiadają przede wszystkim budowa napędu, zastosowany osprzęt, w tym turbosprężarka, wtryskiwacze (demontaż wtryskiwaczy), chłodnica powietrza doładowującego, stosowanie skrzyni manualnej, bądź automatycznej, oraz całościowy stan techniczny i przebieg samochodu.


Podstawowym procesem, obok skrupulatnej diagnozy stanu i potencjału przeróbki motoru, jest zdefiniowanie rzeczywistego celu. Oczekiwania użytkowników są niezwykle różne i w większej części
tuning
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com
przypadków wykonalne do realizacji poprzez chip tuning. Zwiększenie prędkości maksymalnej zazwyczaj nie jest traktowane jako cel sam w sobie.

Czy zajmują Cię podobne tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://hurtopony.pl/opony-atturo.html) tego typu wpisów opracowano na naszej kolejnej stronie. Zapraszamy!

Wzrost prędkości optymalnej to jednocześnie podwyższenie się użytecznej prędkości obrotowej motoru. To z kolei ma kluczowy wpływ na jego żywotność. Stąd zdecydowanie bardziej pożądanym skutkiem przeróbki jest osiągnięcie wyższej elastyczności i łagodnego przebiegu momentu obrotowego, aniżeli poprawa prędkości optymalnej.

Źródło artykułu:

Chip tuning to indywidualne i precyzyjnepodejście do pracy napędu, aby otrzymać trwałe, bezpieczne efekty, jakie zadowolą posiadacza samochodu.

Tags: samochód, automatyka, Tuning