Auto da się ulepszać na dużo sposobów

Posted on 03/02/2023 7:33am

W skład modyfikacji wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, dobrej klasy lakierowanie różnych elementów jak i zmiana oryginalnych części na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.
Każdy fan tuningu chce aby jego pojazd osiągał jak najwyższe statystyki bez znaczenia cenę jaką przyjdzie mu wydać za ulepszenie swojego samochodu.


bmw e36 tuning
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Zaczynając ulepszanie samochodu warto skoncentrować się na elementach które faktycznie polepszą statystyki auta a nie koniecznie zmieniają prezencje, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do pokazania się czy wyróżnienia się na tle innych. Części które wpływają na zmianę sterowności samochodu to np. montaż klocków hamulcowych innych niż fabryczne które sprawią że odległość hamowania zmniejszy się i poprawi to bezpieczeństwo prowadzenia. Zakup profesjonalnych opon spowoduje lepszą przyczepność samochodu. Należy też poprawić aerodynamikę danego samochodu montując w nim spoiler czy mocniej aerodynamiczne części typu zderzaki i progi. Gdy do silnika wmontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, zobacz . Samochód można też modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?


Jest to montaż chipa który zmieni prace urządzenia sterującego motorem – ECU. Ma je każdy pojazd. Ecu jest to komputer odpowiedzialny za pracę motoru w każdych okolicznościach szybkości i obciążenia - przenieś się tutaj. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich warunkach.
Parametry wprowadzone do ECU są ustawione, aby żywotność samochodu wynajem samochodów dostawczych warszawa była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz palił mało paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta

Tags: komputer, BMW, elementy, pojazd